Grafik Tasarım

Tekstilde Grafik Tasarım

Tekstil sektöründe birçok alan vardır. Bu alanlarda grafik tasarımcısı olarak çalışan kişiler vardır. Grafikerler, çizim programları ve photoshop kullanarak, renk uyumu gibi birçok etkeni göz önünde bulundurarak yeni desenler oluşturur. Söz konusu modayı takipse söz konusu alanlarda stilistlik, modellik başta gelir.

Bütün bu işlerin yapımı profesyonelce Meza tekstil grafik tasarım bölümünde yapılmaktadır. Her zaman kaliteli ve uygun fiyatla hizmet vermektedir.

Stilistlik

Geçmişle günümüzün tasarımlarını harmanlayan, günümüz modasını takip eden, hayal gücü geniş kişilerdir. Bu kişiler;
Anatomi çalışmalarıyla ölçü ve oran, orantı oluşturma,
Tonlama, ışık, gölge, renk ve boyama teknikleri bilgisi,
Tekstil-doku tasarımı,
Desen çalışması,
Tekstil malzemeleri bilgisi,
Aksesuar çizimleri,
Teknik çizim hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu bilgileri, hayal gücüyle birleştirip yeni bir desen hazırlanır. Daha sonra photoshop ile gerekli düzenlemeler yapılır.

Modelist

Modelist, her çeşit kıyafet tasarımını ölçü standartlarına uygun olan kalıbı çıkarma, seri ve dikime hazır hale getirme işini yapan kişidir.
Hem modelistlikte hem de stilistlikte kolaylık sağlayan programlar vardır. Modelistlikte bu programlar dışında standart olan ölçü ve nasıl kalıp hazırlanacağı gibi bilgileri modelist bilir. Bu sebeple de kağıt üzerine veya photoshopla çalışılabilir.

Desinatörlük

Tekstilin her alanında yapılan desen tasarımıdır. Tişört, kumaş gibi tüm tekstil malzemeleri üzerinde kullanılan desen tasarımlarıdır.  Bu iş, deseni tasarlayarak uygulama alanında herhangi bir sorun çıkmayacak şekle gelene kadar devam eder.

Canlı Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhabalar;
Nasıl yardımcı olabilirim?